| danielcristi98 a întrebat:

Penisul meu măsoară 13 cm și este curbat în sus( am 14 ani)....este normal? Va rog fără răspunsuri jignitoare.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este consemnat statistic faptul ca in marea lor majoritate, adica aproximativ 90% dintre barbati au penisul mai mult sau mai putin curbat in toate directiile posibile. Se apreciaza/considera ca doar cel mult 10% dintre barbati au penisuri perfect drepte "ideale". Indiferent de forma, lungime sau grosime, penisul trebuie sa fie perfect functional si sa-si mentina erectia cat mai mult pentru ca penisul sa nu "moara" inainte de a fi satisfacuta partenara de sex. Acest aspect este cel mai important, de fapt principal intro relatie. Nu trebuie sa te deranjeze aceasta problema deoarece chiar daca nu exista nicio metoda medicala/chirurgicala de a indrepta penisul pana la urma toti barbatii se descurca fiindca prin incercari repetate ajung sa-si gasesca pozitiile sexuale cele mai bune si excitante. Multa sanatate.

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, esti ok! Mare atentie la igiena manuala si genitala!

| Violleta2022 a răspuns:

Binenteles ca-i normal!
O sa mai creasca odata cu tine, iar pozitia lui este asa din cauza erectiilor, care la varsta pubertatii incep sa-si faca aparitia.

| AnoNymOuSS11 a răspuns (pentru Violleta2022):

Eu aveam de la 6 ani laughing))) sunt gg

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnoNymOuSS11):

Si acu' ai 7?

| danielcristi98 explică (pentru AnoNymOuSS11):

Ce aveai de la 6 ani?

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Convex sau concav?

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Da, este super ok.