| Florynn1 a întrebat:

Am 14 ani, și aș vrea să vă întreb care sunt semnele că îmi va crește barbă (mustața mea este destul de neagra si stufoasa)
Fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Îți crește mustață, apoi păr sub buză și cioc, mai apoi îți cresc perciunii și în cele din urmă puful de pe obraji se va înegri odată cu timpul și se va transforma în barbă, la unii mai devreme la alții mai târziu.

| Florynn1 explică (pentru RobertMoon):

Ce se întâmplă dacă rad puful?

| Florynn1 explică (pentru RobertMoon):

Și dacă rad puful?

| RobertMoon a răspuns (pentru Florynn1):

Mai nimic dacă îl razi, cel mai bine este să îl razi cu mașina de bărbierit sau de tuns ca să crească mai repede și să nu mai existe riscul de a căpăta pielea dacă tot te razi o culoare galbenă ciudată. Firul crește din interior, iar apoi iese la suprafață, unii nu fac nimic să crească vizibil și des, iar la alții gen eu crește greu și nu e așa vizibil.

4 răspunsuri:
| Camioniee a răspuns:

Pur si simplu iti creste.nui inteleg logica acestei intrebari:-)