| Daniel9988 a întrebat:

Cu toate ca am 25 ani, barba imi creste neuniform.Mustata dupa 3 zile devine stufoasa iar barba abia daca imi creste dupa 4-5 zile.Nu mai vreau sa port mustata dar nu am timp sa o rad atat de des.Creste prea repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TinaLondon a răspuns:

Salut! Încearcă inainte de culcare in fiecare sa te ungi cu ulei de ricin în locurile unde nu îți creste barba! Asa poți accelera creșterea parului! Dar nu aștepta rezultate vizibile doar după 2 zile! Ai nevoie cam de o luna zi de zi sa nu uiți sa te folosești de acest ulei!))

3 răspunsuri:
| TimSem a răspuns:

Problema timpului o poți rezolva cu un aparat de ras electric, fără fir. E foarte practic că nu ai nevoie să stai în fața oglinzii, să pui spumă sau să folosești apă.
Cu creșterea e mai problematic. Situația este așa pentru că... așa ești tu! Unii sunt păroși de la 16 ani, alții mult mai târziu. Cred că după 30 de ani barba se va mai uniformiza...

| Daniel9988 explică (pentru TimSem):

Pai eu ma rad cu aparat de fiecare data.

| TimSem a răspuns (pentru Daniel9988):

Și tot ți se pare că e prea mult timp și prea mare deranjul? Atunci trebuie să accepți că ești bărbat și trebuie să o faci o viață întreagă. happy