| Happy4freedom a întrebat:

Salut am 14 ani si iau lectii de CANTO...si ma pricep destul de bine.
As dori sa va intreb daca peste cativa ani ar fi posibil sa nu mai am voce?(mentionez inca odata ca am 2 ore pe saptamana de canto \ adica fac destul de mult exercitiu)

?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Doua ore de canto pe saptamana inseamna un capriciu, nu rezolvarea unui vis. Este adevarat, odata cu avansarea in varsta, vocea se poate schimba.

| Happy4freedom explică (pentru neutrino):

Pai si asta intreb daca se schimba se va schimba in ceva pozitiv ca pana acum sau in ceva negativ?

| Moisie a răspuns:

Voce vei avea si in continuare ca vad ca doar nu te-ai nascut muta!
Totul este sa inveti sa iti educi si cultivi vocea, si sa inventi sa canti!

| Ramo137 a răspuns:

Buna! eu doresc sa fac ore de canto dar nu gasesc pe cineva ok...am dat de un profesor ce imi zicea ca pot fuma oricat ca nu face nimic la voce si ca nu trebuie sa stiu notele...

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

De ce sa nu mai ai voce? Am o intrebare, poate ca ti se pare mai ciudata dar as dori sa-mi raspunzi, poti canta fals?