| AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA a întrebat:

Nu am voce frumoasa, dar imi dorec foarte mult sa pot cinta.
E posibil sa obtii un rezultat fara lectii de canto, doar antrenindu-te singur acasa?

4 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

E ca și cum ai spune: am 1.60 și 75 de kg, sunt certată cu mișcarea și prefer să-mi urc corpul bălegos în orice chestie cu roți pentru am-mi transporta hoitul din punctul A în punctul B în loc să merg pe jos. Ce credeți, am șanse să ajung atletă, fără antrenament profesionist?
Rămâi unde ești. N-avem nevoie de încă o mimoză care să mâțâie ceva versuri scrise de moga într-un autotune jenant.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Daca nu ai o voce frumoasa, de ce vrei sa canti?

| IRaluca a răspuns:

Vocea trebuie si lucrata. Daca nu vrei sa faci lectii de canto, dar consideri ca ai o înclinatie catre muzica si nu-ti place vocea ta, poti sa asculti anumite melodii de mai multe ori, apoi sa incerci sa le canti inregistrandu-te, pana cand vei reusi sa atingi notele melodiei respective. Asa iti vei antrena atat "urechea muzicala" cat si vocea.
Sper ca te-am ajutat, bft:*