| Asparfajdul a întrebat:

Am 14 ani si vreau sa slabesc am 1.70 si 65 de kg problema este ca am multa grasime de la mijloc in sus. Imi puteti recomanda ceva alimente ce ard grasimea foarte repede? Vreau sa mentionez ca m-am apucat si de sala dar nu iau vitamine sau proteine. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Proteina din carne, ajuta la slabit! manaca la fiecare masa: carne de pui, porc sau vita, peste, ou sau ham fara grasime si salata de cruditati sau legume.
Elimina din mancarea ta: painea, pastele, pizza, dulciurile si sucurile si vei slabi foarte frumos si sanatos.
Nu ai nevoie de vitamine sau proteine sintetica, odata ce manaci sanatos si iei proteina organica din carne, oua si ham.
Sportul ajuta foarte mult, asa ca, practica-l intr-o echipa, cu prietenii.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu mai pierzi timpul la pc, sa nu mai bei multe lichide, sa nu mai mananci multa sare, si sa nu mai mananci dupa 5.
Regulile de baza.