| 1hprupee a întrebat:

Am 15 ani si sufăr de fimoza.
Va rog un tratament.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Circumcizie... PUNCT
daca nu il poti decalota total cand nu e in erectie, atunci in erectie v-a taia TOTAL circulatia in varful penisului, si
1. NU ai erectie
2. risti chestii ca iti amputeaza varful, sau mai rau... mori (un garou tinut peste nustiucat timp, poate produce moartea pacientului)

deci, MERS LA UROLOG si vazut care e treaba

in alta ordine de idei, inainte de a lua pe NU circumciziei in brate, evreii sunt circumcisi de mii de ani
iar in ziua de azi TOTI barbatii star p0rn0 sunt circumcisi

11 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

Creme de la farmacie pana cand vei putea fi operat

| 1hprupee explică (pentru oz_1736):

Deci tu spui sa ma duc ma doctor

| 1hprupee explică (pentru oz_1736):

Dar acum cu covorul ce pot face

| 1hprupee explică (pentru 1hprupee):

Si mai am ceva de spus că cand e in stare clasa il pot decalota

| darrio2007 a răspuns (pentru 1hprupee):

Chiar ai 15 ani?
„că cand e in stare clasa il pot decalota"

| oz_1736 a răspuns (pentru 1hprupee):

In stare flasca... da, cand vei putea merge te duci la medic

| Dana1999 a răspuns:

Mergi la urolog!

| 1hprupee explică (pentru Dana1999):

Dar il pot decalota pana la jumatate am auzit ca exista si unele alifii cum ar fi betaderm

| Dana1999 a răspuns (pentru 1hprupee):

Da,poti incerca.

| 1hprupee explică (pentru Dana1999):

Multumesc tuturor si am sa ma duc la medic, dar daca nu se va termina pana in toamna problema cu covitul. Fimoza se poate agrava?

| 1hprupee explică:

Multumesc tuturor
Astăzi am fost la medicul de familie si s-a uitat la penisul meu si mi-a spus că nu am fimoza
Si acum il pot decalota si in erect
Dar am o singura intrebare cana unde trebuie sa ajunga pielea pana sub gland sau pana la "radacina"penislui