| Rondo16vv a întrebat:

Salut, am 16 ani si am fumat vreo 3 4 luni m-am apucat la 15 ani si m-am lasat, dar acum scurt timp am inceput sa vapez si am ajuns la al 4lea vape. Acum 2 3 zile am inceput sa am un fel de intepatura in zona plamanilor cand ma aplec sau cand vreau sa dorm pe partea stanga. Eu cred ca am o problema cu plamanii chiar daca eu pot respira si asa mi-e frica sa nu am apa la plamani. Nu stiu de ce am intepatura asta dar va rog cine stie sa imi spuna, as vrea informatii adevarate. Tin sa precizez eu am mai bine de juma de an de cand m-am lasat de tigari cu tutun

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mi-e frica sa nu am apa la plamani. Păi cu vape ce faci? Ce bagi în plămâni? Apă.

| StefanFlorea a răspuns:

Fumatul, cea mai mare prostie. Nu are legătură cu fumatul durerea ta. Dar dacă ai sa fumezi ani de zile poți avea probleme serioase sau nimic, dar riscul creste.