| florinmanea222 a întrebat:

Salut, am 16 ani și doresc sa îmi achitionez un vape, nu fumez, îl vreau doar ca pentru un hobby si pentru trickurile cu fum. Cum as putea sa îmi conving părinții sa îmi ia știind ca am niște părinți foarte severi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si vape-ul face rau

| florinmanea222 explică (pentru anonim_4396):

M-am interesat destul de mult timp și am aflat ca vape-ul face rau numai dacă are nicotina, aceasta creând dependentă și dacă este consumată in cantități enorme poate fi letala.

| aXy99 a răspuns (pentru florinmanea222):

Are o gramada de chimicale, habar n-ai ce contine. Si nici producatorii nu ofera informatii. Stii macar ce e ala hobby? Nu ai sanse sa iti convingi parintii, doar sa strangi tu bani sa-ti cumperi si sa il tii ascuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru florinmanea222):

Prietene, nicotina nu face nimic rau. Doar provoaca dependenta si atat. Nimic mai mult. Cancerele sunt date de catre alte substante din vape, nu de nicotina in niciun caz(care nu e cancerigena)