| alex1353 a întrebat:

Salut,am 17 ani si am o mica mare problema. Am intretinut relatii sexuale acum 4 zile cu prietena mea si actul nu a fost protejat,a doua zi am simtit o mancarime in zona intima dar nu am bagat de seama.A doua zi mancarimea a devenit mult mai agresiva si mi-au aparut pe capul penisului, sub piele niste bubite rosii.Am mers la farmacie si am spus ce simptome am, am cumparat o crema cu care trebuie sa ma masez de 2 ori pe zi.Problema mea este alta,capul glandului meu este foarte sensibil la atingere,efectiv nu pot sa ating acea zona decat daca penisul nu este decalotat, ce rezolvare as putea gasi la asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există o "rezolvare" la problema ta :(
Asta păţeşti dacă faci sex neprotejat!
Strângi din dinţi, RABZI, decalotezi glandul şi te ungi cu cremă!

Cel mai probabil, te-ai ales cu o INFECŢIE genitală/BTS - probabil o candidoză!
TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune!

http://i.imgur.com/D0Os2.jpg

http://i.imgur.com/2sd3TYX.jpg

http://i.imgur.com/P7AjXt1.jpg

La Mulţi Ani!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

De asemenea, în mod SIGUR ( 99 % ) şi prietena ta are candidoză!
Ar trebui s-o trimiţi la un control ginecologic!

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......dupa-ceva/

| Noodlez a răspuns:

Umm, nu sunt un expert, dar sună a simptome de herpes genital.

În orice caz, nu ar trebui să-ţi fie ruşine pentru că pot apărea complicaţii, consultă un doctor, un ginecolog şi ar trebui să îţi anunţi şi părinţii. Poate o să fii certat, poate nu, dar puneţi întrebarea: "Ce este mai nasol? O ceartă cu părinţii sau un organ amputat?".

Dacă pentru început nu ţi-ai făcut încă curaj pentru asta, foloseşte: http://symptoms.webmd.com/

Deşi rezultatele sunt foarte interpretabile.

Nu aştepta, mergi la un doctor. Poate e o nimica toată sau poate e ceva un pic mai serios, ceea ce o să însemne că o să ai nevoie de tratament. Antibiotice, imunizatoare şi toate acestea. Crema aia nu pare a fi foarte folositoare.

Vindecare grabnică şi ia-ţi inima în dinţi şi fă ce trebuie, dacă-ţi doreşti să mai iubeşti o persoană în curand.:)

| ioanadoriana2705 a răspuns:

Da-te cu Neopreol si in 5 zile iti trece.