| tesland a întrebat:

Salut,am 17 ani si am o "problema" care ma sacaie asa cu cresterea in inaltime.

Am 166cm si as dorisa mai cresc acolo cativa cm 5-6, cam de o luna de zile(15 ianuarie parca sau ceva de genu)am inceput sa fac exercitii de astea de intindere am observat ca m-am mai inaltat putin aproape 1 cm, cred ca acum am 167..

Mentionez ca nu am avut asa o crestere brusca in inaltime cresteam moderat pe an cate 2-3 poate chiar 4 cm.

Poate am o pubertate intarziata nu mi-a dat nici barba adica fire asa de par doar la mustata atat.Nici parintii mei nu sunt chiar asa inalti.Este posibil sa mai am vreun puseu de crestere la varsta asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Cristi19 a răspuns:

Nu ai nici o problema, daca ai tai sunt mai scunzi inseamna ca e normal ca si tu sa fi mai scund, daca vrei sa mai cresti incearca sa te apuci de baschet sau exerctii care sa ajute la inaltare gen sa stai atarnat de o bara