| ionutadrian14 a întrebat:

Salut am 17 ani si de cateva zile simt discomfort si dureri foarte usoare in zona toracelui (sunt permanente) mai mult spre partea stanga decat spre dreapta. Nu cred sa fie o problema de la inima avand in vedere ca de felul meu sunt foarte sanatos, vreau sa spun ca ca nu am avut nicio problema medicala pana acum (nici racit n-am fost de prea multe oriwinking ) sau plamani. De la ce ar putea fi. Multumesc pentru raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| syme a răspuns:

Faptul că nu ai fost bolnăvicios sau nu ai avut boli în antecedente nu înseamnă neapărat că de data asta nu poate fi vorba de așa ceva. De la inimă este puțin probabil să fie (ținând cont de felul de durere pe care îl descrii).
Însă te-aș întreba cât stai la calculator și în ce poziție? Te doare tot toracele sau numai zona din față?
Oricum, cel mai sigur pentru tine ar fi să faci un consult medical. Pentru că dacă ai într-adevăr ceva, atunci ai câștigat pentru că ai descoperit și tratat mai devreme acel ceva. Dacă nu ai nimic, atunci te liniștești mai mult decât te pot liniști niște răspunsuri de pe TPU.
Sănătate să ai.

| KillAWolf a răspuns:

Pai depinde cat de mult efort faci. Daca faci mult, incearca sa-l reduci, iar daca durerile tot nu dispar, du-te la doctor, ar putea fi ceva grav.