| didiu a întrebat:

Salut, am 21 de ani si vreau sa ma operez de apendicita, imi recomandati si mie un spital sau o clinica ceva unde ati fost si ati facut aceasta operatie si a fost ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa te operezi pentru ca ai probleme sau pentru ca este la modă? Eu m-am operat in orasul meu. Vrei sa te invit aici la un spital sau spui, cum e normal, si din ce oras esti? Sau in ce oras vrei sa faci asta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Apendicita nu o operezi cind vrei tu, daca nu te doare las o in pace. Nu e ceva urgent doar daca recomandă chirurgul.

| Fatamuntilor a răspuns:

Eu zic sa te sfatuesti cu un medic,totusi, nu cu utilizatorii TPU!
Eu nu am facut, dar din cate stiu, e o operatie destul de simpla, se poate face si la spitalul orasenesc sau cel putin judetean!
Sfatueste-te cu medicul de familie.

| Florentina9210 a răspuns:

Eu nu am facut acest gen de operatie dar poti incerca la Medlife!
Si daca nu ai probleme cu ea, eu zic sa o lasi in pace.
Nu te operezi cand vrei tu ci cand este necesar!

| musiclover20015 a răspuns:

Salut! In primul rand apendicita este o boala care apare spontan... nu iti recomand sa te operezi de apendicita doar asa ca vrei tu... si operatia este poate cea mai simpla operatie pentru un chirurg... nu are ce sa mearga prost, prin urmare poti merge oriunde... sper ca te-am ajutat

| didiu explică (pentru musiclover20015):

Nu stiu de ce ai dat un asa raspuns. Am probleme e un inceput trebuie operata daca vreau sau pot lua un tratament cu care e posibil sa treaca, mi-sa zis sa iau tratamentul dar daca apar dureri sa vin de urgenta, si vreau sa o operez sa scap de grija.