| KranKie a întrebat:

Salut, am ajuns acasa, si am obs ca genunchiul stang e umflat, si putin deasupra genunchiului. nu m-am lovit sau altceva, de la ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Este posibil sa ai o GUTA! Incearca sa-ti faci o compresa imbibata cu,, SAREA AMARA" dizolvata in apa! SAREA AMARA sau SULFAT DE MAGNEZIU si se gaseste la farmacie in plicuri de 60 de grame la pret de 2 lei! Se dizolva un plic de 60 de grame de sare amara intr-o sticla de 1 litru cu apa si se amesteca si se agita bine pana se dizolva de tot si apoi pui pe compresa si infasori genunghiul pe partea umflata! Insanatosire grabnica!

| KranKie explică (pentru untu):

Multumesc, o sa incerc, e posibil sa fie apa la genunchi?

| AlexCristi97 a răspuns (pentru KranKie):

Si eu ma gandeam tot ca ai apa, dar daca ai apa ramane ca un gol care se umple incet... daca nu se retrage pana maine, mergi pe la naturisti si ia un ceai diuretic si fii atent/a sa ai o toaleta aproape (in caz ca ai retentii de apa in corp, vei merge foarte des)

| KranKie explică (pentru AlexCristi97):

Ok,multumesc..precizez ca e la fel de umflat de 4 ore

| untu a răspuns (pentru KranKie):

Daca ai retentie de apa la genunchi, incerca sa iei de la farmacie APURETIN! Citeste www.sfatulmedicului.ro/Afectiunile-genunchiului/apa-la-genunchi_4776.

| AlexCristi97 a răspuns:

Daca apesi cu degetul pe zona umflata, te doare? sau se comporta ciudat gen ramane ca un fel de gol cateva secunde si dupa isi revine?

| KranKie explică (pentru AlexCristi97):

Daca apas, revine imediat, si nu ma doare