| BulanShow a întrebat:

Am avut o pneomonie cam urata + un junghi intercostal pe dreapta. Am fost internat 8 zile pe tratament, iar la eliberare mi s-a spus ca junghiul va trece in timp deoarece este de la raceala. Am stat 2 zile de la externare si inca nu mi-a trecut. Precizez ca seara i-au Nurofen si ma ung cu DICLOFENAC in locul unde am junghiul si "parca " sa zic, ca noaptea ma mai "lasa" durerea atunci cand respir. Ajutati-ma sa scap cat mai repede de junghi va rog! Dati-mi leacuri babesti, tratament cu unguente, tratament cu pastile, etc... orice! Dau funda pentru raspunsul cel mai bun

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Babylonul a răspuns:

Frate ai spus babesti nu se basesc in farmacie dar incearca cu carmol bafta laughing

4 răspunsuri:
| 23partyboy a răspuns:

Pneumonie asociata cu o nevralgie intercostala incearca augmentin sau amoksiklav, dar sigur iti trece si de la tratamentu care il urmezi dupa externare trebuie sa ai rabdare, mai poti lua niste calmante incearca cu ibuprofen daca nu merge cu algocalmin, multa sanatate.

| Babylonul a răspuns:

Pune pe cineva sa-ti fac un masaj si apoi fa o baie fierbinte bafta laughing

| BulanShow explică (pentru Babylonul):

Masaj cu ce? ce fel de unguent? sau cu carmol?

| Babylonul a răspuns (pentru BulanShow):

Frate ai spus babesti nu se basesc in farmacie dar incearca cu carmol bafta laughing

| BulanShow explică:

K mersi mult