| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut, am mancat doi ardei umpluti cu orez, si o felie de paine alba, e mult? Sunt la dieta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Danyelytha a răspuns:

Buna. Cred ca depinde de dieta pe care o urmezi.
Dieta ar trebui sa fie pusa de un medic in functie de varsta greutate si problemele pe care le ai.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai fost la dieta. Desi multe diete sunt niste porcarii.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nu ai de ce sa te ingrasi daca te-ai abatut o data. Dar sa nu mai gresesti.

| GreenVoid a răspuns:

De acum o sa scrii la fiecare masa ce mananci si daca i mult?

| Daniel2836 a răspuns:

Salut Dc_Nicoleta_2000,
Da, este cam mult deoarece ardeii umpluți cu orez conțin carne tocată. Poți încerca să mănânci astfel Dimineața ceva mic și consistent. Laptele cu cereale este o păcaleală... Încearcă să bei un ceai cu puțin zahăr și o felie de pâine cu unt și gem/dulceață. După-amiaza trebuie să mănânci ceva care să conțină proteină animală cum ar fi friptura de pui sau de vită (porcul îngrașă), iar seara o salată cu roșii și ton, sau roșii cu brânză.

| Odysea a răspuns:

Buna,
Da, este putin cam mult. Dar daca esti la dieta si vrei sa mananci ardei umpluti, mananca doar unul cu o jumatate de felie de paine sau chiar goi! Nu iti va tine de foame, dar poti sa slabesti mai repede.

| SetYourselfFree a răspuns:

Știu ca răspund pe lângă subiect dar vreau sa Îți spun că dietele nu sunt bune pentru organism deoarexemplu Îți scad valorile de la analize și organismul tinde sa recupereze ceea ce a pierdut.în schimb, prin mișcare organismul arde grăsimea și o transforma în masa musculara.pt o slăbire eficienta trebuie sa dai jos maxim 500 g/săptămână. studiile au confirmat ca cele mai bune rezultate sa obțin atunci când alternezi de exemplu mișcarea în ritm rapid cu cea în ritm lent. sper sa meditezi la ceea ce ti-am spus și sa faci alegerea inteleapta!

| AlexanderMcQueen a răspuns:

Ar fi cazul sa termini cu prostiile, nici macar nu esti majora si ai impresia ca esti supraponderala, nici vorba, fiind in crestere iti recomand sa mananci tot ce este sanatos in primul rand, iar apoi poftele sa ti le faci ori de cate ori e posibil. Fara excese. Mesele scurte si dese, asta e secretul... Fructe inainte/dupa masa si impreuna cu un pic de miscare/sport te vei dezvolta sănătos si frumos. Toate cele bune! Baga la cap happy.