| karma123 a întrebat:

Salut,am mâncat un compot de prune și am înghițit 1 sâmbure, se poate întâmpla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti copilul minune, maninca gem si se kk prune.

| Catrice a răspuns:

Hopa,creste un copăcel în stomacel

| Frank51 a răspuns:

Se întâmplă un degajament într-o apă, normal că se poate, și șansele sunt mai mari să ți se rupă intestinul subțire. Aș putea spune mai mari decât să mori de covid.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Cumpar eu puetul de prun! laughing
Daca ai mult acid in stomac, il macereaza. Daca nu, iese cum a intrat, poate cu ceva zgarieturi anale.

| Invictusman a răspuns:

Îl emini natural, prin scaune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îl vei elimina pe cale naturală. În general nici nu îți vei da seama când îl vei elimina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic grav. happy

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Dacă nu te-ai sufocat (adică sâmburele are un diametru mai mic de 2 cm), nu e cazul să te îngrijorezi. Se va digera la un moment dat (nu știu clar când, în decurs de câteva săptămâni). Și nu e nesănătos (și nici nu-ți crește un pom în tine, dacă te întrebai) atâta timp cât nu înghiți cantități industriale de sâmburi, caz în care vei fi constipat.

| SociopatuI a răspuns:

Nu, lol.

| svenhassel13 a răspuns:

Am avut un prieten care a patit la fel

si a murit

| Ionut123987 a răspuns:

Nu, nu se întâmplă nimic, poate o sa te zgârie puțin când iese dacă nu a avut timp sa se digere puțin. Deci nu te mai caca câteva zile

| VanillaQ a răspuns:

Nu se intampla nimic.