| GGabiy a întrebat:

Salut, am muncit doua zile la pc și nu prea am dormit + purtam căști. După ce mi-am terminat munca m-a luat o durere de cap asa ca m-am culcat. Următoarea zi simțeam cum ma doare jumate de cap, ma simțeam ca și cum aveam presiune în tot corpul. Pe lângă asta am urechile înfundate și ma deranjează foarte tare sunetele. Mai am dureri de ceafa... Care sunt cauzele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Andreea0512 a răspuns:

Cauza poate fi oboseala,pentru că ai avut nopți nedormite,căștile pe care le-ai purtat în timp ce dormeai,nu e foarte sănătos,puțin zis dăunator urechilor și capului,și statul pe pc, deoarece tu stând pe pc ore întregi,poți avea probleme cu ochii și cu capul,mai ales pe timp de noapte,când lumina calculatorului poate fi dăunătoare. Nu e ceva foarte grav, și mie mi s-a întâmplat, îți recomand să te odihnești toată noaptea pentru a trece durerea de cap, la urechi îți poți pune picături și vată, iar în 2-3 zile îți va trece. Dacă durerile continuă, trebuie să te prezinți unui doctor, deși nu cred că ar fi cazul.
Multă sănătate!

| GGabiy explică (pentru Andreea0512):

Cu ochi nu am nimic, cu urechile nu trec de la sine și de la sunete cred ca doare capul.

| Pisicapisica a răspuns:

Cauzele sunt căștile și oboseala.PC-ul te obosește foarte mult, dacă stai mult la el te doare capul și te dor ochii

| Superior a răspuns (pentru Pisicapisica):

Castile nu ai nici un efect daca ai ceva calitativ (Genesis H59, HyperX Cloud Stinger, etc)