| aimullah123 a întrebat:

Am nevoie de o parere la niste analize (urina)
A iesit asa :
Corpi cetonici 80 mg/dl
Celule epiteliale plate foarte rare
Leucocite foarte rare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Te duci frumos la medicul care ți-a dat să faci analizele sau la cel de familie și ți le va interpreta mai bine decât user de aici de pe sitewinking

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Bai nene, de ce nu te duci la medic sa iti citeasca alea?

| aimullah123 explică (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Am fost, dar incercam sa aflu pana a ajunge la medic.
Nu era nimic grav. Mi-am facut griji degeaba.

| bmerry a răspuns:

In dreptul acestor rezultate ar trebui sa existe un barem al valorilor normale, conforme cu vârsta, sexul și greutatea ta.

| aimullah123 explică (pentru bmerry):

Pai da,
Corpi cinetonici trebuia sa fie 5 mg/dl pentru negativ si mi-a iesit 80
Celule epiteliale rare sau foarte rare
Leucocite rare sau foarte rare

Numai ca eu nu stiu la ce sa ma astept.
Ar putea insemna infectie urinara?

| bmerry a răspuns (pentru aimullah123):

Nu știu sa îți răspund la asta sad. Medicul tău îți poate da cel mai avizat răspuns.