| SkrillexOMFG a întrebat:

Salut, am o intrebare. Ce poţi păţi, ca băiat, daca te speli odată la 2-3 zile pe cap ziua, te usuci bine de tot, mai stai in casa vreo ora două si apoi ieşi afară? La mine este cald, cam 30 grade celsius.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lands0fMancunia a răspuns:

Nu e nici o problema. Te speli cand crezi de cuviinta. E ceva normal sa ai grija de tine. Legat de teama de a te imbolnavi, ai spus ca dupa ce il usuci mai stai in casa si apoi iesi afara. E foarte ok asa, dar sa ai grija sa nu stai in curent in casa (sa nu lasi toate geamurile deschise pentru a aerisi, unul e de ajuns).

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu ma spal si iarna la doua zile, pe cap. Ideea este sa te usuci cu un uscator de par si sa nu iesi timp de o ora, afara. Vara poti iesi la 10-15 minute daca nu bate vantul sau daca nu mergi cu un mijloc de transport in care este curent.

| darrio2007 a răspuns:

Ce drk sa patesti? Mirosi mai frumos.

| Violleta2022 a răspuns:

Ca baiat te poti spala zilnic pe cap, fara sa-ti usuci parul, mai ales ca sunt 30 de grade Celsius!
Binenteles ca nu patesti nimic, practic nu ai ce sa patesti, este apa care se evapora de la soare, caldura.
Frica de curent este doar in capul batranilor si limitatilor, occidentalii nu au asa ceva. Pe aici pe unde-s eu, se iese cu parul ud dimineata la 6 si se merge la servici, desii afara sunt vreo 15-16 grade Celsius.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa se intample... ai sa fii curat

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Pe mijloacele de transport (comun sau privat), vara e mereu curent. Poti raci sau mai rau, sa faci meningita. Daca nu racesti, nu e nici o problema.

| MrLucas a răspuns:

Aa...nimic!?

| petruradu20 a răspuns:

Sincer, eu nu cred ca poti avea probleme, ca doar nu mai ai 5 ani sa mai racesti din orice...