| PŞtefaniaP a întrebat:

Am o mica problema. Deci menstruatia mi-a venit pe data de 23 si m-a tinut pana pe data de 27 deci ieri. Astazi am vazut ca am inceput sa sangerez din nou si iarasi mi-a venit. E din cauza ca nu e regulat deoarece sunt la inceput? Dau funda si fara raspunsuri fara bun simt. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

O menstruaţie NORMALĂ durează între 3-7 zile, cu o medie de 4-5 zile şi o sângerare "potrivită" ( nu abundentă ).

Totuşi, dacă eşti în PRIMUL an de CM, sunt posibile/acceptabile şi menstre mai scurte ori mai LUNGI, de 7-10 zile ( sau, mai RAR, chiar de 2 săptămâni )...

NU ai de ce să te îngrijorezi, aceste dereglări hormonale sunt foarte FRECVENTE în primul an de ciclu menstrual.

Toate cele bune.

| PŞtefaniaP explică (pentru bursuc001):

Multumesc!

| bursuc001 a răspuns (pentru PŞtefaniaP):

Cu plăcere!

O seară frumoasă.

| PŞtefaniaP explică (pentru bursuc001):

Multumesc,la fel!

| bursuc001 a răspuns (pentru PŞtefaniaP):

Mulţumesc şi eu happy

6 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Probabil ca nu ti-a trecut ieri si te-ai inselat tu, pentru ca nu prea are cum sa-ti vina menstruatia de 2 ori in aceeasi luna succesiv.

| PŞtefaniaP explică (pentru thewomaninwhite):

Aha, multumesc pentru raspuns. Cred ca m-am inselat eu :/