| Olariu_Adelin_1996 a întrebat:

Am o problema, am 17 ani și când e frig afara tremura tot corpul, iar când sunt în interior îmi tremura mâinile, eu tund și trebuie sa rezolv problema asta. Ce ar putea fi? Sugestii de medicamente? Da fumez și uneori mai beau cafea, alcool nu consum decât la evenimente (2, 3 pe luna!) câte un pahar de vin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Control medical neurologic. Se fac câteva analize medicale, ecografie la coloană, la gât, eventual tomograf, apoi vi se va recomanda un tratament, pe care trebuie să îl urmați toată viața. Am trecut și trec prin așa ceva.

| Ineys a răspuns:

Pai si in interior de ce iti tremura mainile? E frig?
Iti tremura mainile doar cand tunzi sau si cand faci altceva?
Daca stai degeaba iti tremura?