| hypelyz a întrebat:

Salut, am o problema foarte mare si deranjanta, mai exact cu testiculele. Ma scarpina foarte tare in unele momente si faza e ca jumatate din testicul gen doar partea din stanga e foarte rosie de cateva zile si ar parea ca (,) cade pielea. Daca ma chinui putin chiar reusesc sa iau piele de pe el. Si intre picior si testicul s-a adunat foarte multa piele măruntita care tot asa se poate da mult mai multa jos. Ce as putea face? Imi e cam rusine sa merg sa spun la parinti /la medic laughing
Nu m-am ars eu sau ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Dani6421 a răspuns:

Având în vedere că este o vreme destul de călduroasă trebuie sa faci o baie foarte buna încât să te cureti bine în zona respectiva apoi în zilele ce urmează este necesar sa-ti schimbi lenjeria intima mai des fiind o zona sensibila in acest anotimp e necesar acest lucru.

| AnakinSW a răspuns:

Cati ani ai?

| Maria1231 a răspuns:

Sunt 2 variante ori te-a mancat pe tine o data si te-ai scarpinat si ti-ai facut o rana acolo sau ori esti la pubertate si se formeaza testiculele am patit si eu pe amandoua cazuri acum am 16 dar intre varstele 11-14 patesti acest lucru din cauza pubertatii? FUNDA?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Maria1231):

De cand o fata are testicule?