| vLooM a întrebat:

Salut.
Am si eu o intrebare, sa raspunda doar cei care au avut problema urmatoare.
Am fost la spital si am probleme cu lombaru, trebuie sa fac recuperare+ masaj + tratament care il iau in fiecare zi timp de 1-2 saptamani.
Daca a fost cineva si a avut aceeasi problema trece cu timpul? Adica sa nu ma mai doara cand ma aplec, sau cand ridic ceva greu (de exemplu haltere)?
Imi va trece cu masajul si cu recuperarea care le fac la spital?

Vreau un raspuns sigur sad.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Dragul meu, "lobarul" tau se numeste coloana vertebrala si odata bolnava si tratata va ramane mereu sensibila. Orice greutate vei ridica sau orice miscare brusca vei realiza, problema va reaparea in functie de uzura pe care coloana vertebrala deja o prezinta. Indicat este sa ridici putin, sa te imbraci bine, sa faci recuperare si masaj cat de mult timp poti, sa te ingrijesti de tine fiindca banuiesc ca esti tanar si sa nu te ingrasi fiindca tot ceea ce pui inseamna inca putina povara adaugata pe "lombarul" tau. Numai bine!

| vLooM explică (pentru Caro34):

Mersi, nu sunt gras, dar nici nu vreau sa ridic putin ma refer la sala... ma duc sa ridic 3-5 kg? nu prea imi place...
Daca fac exercitii in fiecare zi si masaj poate o sa-mi revn cu timpul.
Mersi de raspuns.

1 răspuns: