| cossmy a întrebat:

Salut.am si eu o problema. De la o vreme incoace, a doua zi dupa ce ma barbieresc imi apar pe gat niste cosuri foarte urate, multe multe care dispar f greu. Si nu's ca alea normale, nu pot fi stoarse si pishca al naibii.worried. Mentionez ca am aparat gillette fusion, gel d ras tot d la gillete si after shave mennen. In alte zone nu's probleme. doar pe gat. Ce pot sa fac sa'mi treaca sau sa nu mai apara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cossmy explică:

Da, nu e iritatie. stiu si eu cum arata o iritatielaughing. Sunt efectiv niste cosuri. Fac si capatana alba la un moment dat. Iritatia, aia e altceva, daca ai grija nu apare. sau trece repede. da astearolling eyes

| cossmy explică:

Si apar doar dupa ce "defrisez"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu...nu e iritatie. Si eu am avut asa ceva. au trecut d la sine dupa o vremethinking

| Acvila a răspuns:

Nu-s cosuri, te iriti pur si simplu. cel mai indicat ar fi sa nu iti mai dai cu after shave dupa barbierit ci sa folosesti o crema, aceeasi problema a avut-o si iubitul meu si asa a rezolvat-ohappy

| Acvila a răspuns:

Hmm thinking atunci... nu stiustraight face