| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor, as dori sa va intreb cum sa fac sa nu imi mai apara cosuri dupa ce ma barbieresc. Efectiv imi apar pe orice parte a corpului dupa ce efectuez barbierirea, unele dintre ele fiind mari si dureroase si dureaza mult pana dispar. After shave-ul nu functioneaza, cu ce sa dau? Multumesc

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut,

Recomand:
- after shave/balsam pentru ras (chiar daca nu functioneaza, incearca mai multe produse);
- o crema cu hidrocortizon;
- crema cu Aloe Vera;
- te speli bine;
- spirt.

Cum am raspuns si aici: https://www.tpu.ro/go-to-answer/17947991/

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Faci un dus si te razi dupa, cosurile nu ies dupa ras, apar dupa ce ti-o freci. incearca sa nu tio freci si vezi rezultatele

| Teo29 a răspuns:

Foloseste o masina de ras/barbierit profesionala. Lama provoaca deseori iritatii