| cossmy a întrebat:

Salut.in primul rand, scuze categoria, da e cea mai vizitata.am si eu o problema. De la o vreme incoace, a doua zi dupa ce ma barbieresc imi apar pe gat niste cosuri foarte urate, multe multe care dispar f greu. Si nu's ca alea normale, nu pot fi stoarse si pishca al naibii.worried. Mentionez ca am aparat gillette fusion, gel d ras tot d la gillete si after shave mennen. In alte zone nu's probleme. doar pe gat. Ce pot sa fac sa'mi treaca sau sa nu mai apara?

3 răspunsuri:
| NickiMinaj a răspuns:

Cel mai probabil nu iti cureti bine aparatul de ras dupa folosire sau te irita vreun produs dintre cele folosite.

| Dorinel a răspuns:

Sincer eu evit gilletu' nu ca are ceva naspa dar nu'mi place.Eu folosesc pasta de ras.
Adica pun o boaba de pasta pe pamatufu de ras, ma dau peste tot dupa care ma rad (nu cont firmea 4lame) dupa ce m-am ras am porii deschisi si folosesc ca after shave Tabac (e scump da bun).

Am incercat cu gel cu spuma si tot asa fac bubitze dar de la pasta nu fac.Bafta!

| TheDevil a răspuns:

Salut.

Poate pielea inca e sensibila si de aia se irita. Cu timpu nu o sa-ti mai apara.
Sau e posibil ca tu sa porti ceva pe gat care sa te frece si asa apare iritatia.

Eu nu`mi mai dau cu after shave de 2 ani si parca e mai bine; a disparut usturimea aia...