| Ionut321123 a întrebat:

Am si eu o problema, ma doare spatele cand ma aplec sau cand ridic ceva mai greu in zona lombara, am fost si mi.am facut niste raze, mi-au luat analize da doctorii au spus ca toate analizele au iesit bine. As putea sa am hernie de disc la 15 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă aveai hernie de disc se vedea la raze!
R.M.N.-ul dacă îl faci să fie cu substanță de contrast, chiar dacă te costă ceva mai mult dar cere trimitere de la un medic specialist ca să plătești doar substanța.
Sănătate.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ai putea sa faci niste exercitii pentru zona lombara la sala, sa o intaresti, de genul indreptari, hiperextensii sau la aparate speciale.

| Nicole_ancutza_1995 a răspuns:

Nu nu ai putea

| Ionut321123 explică (pentru Nicole_ancutza_1995):

M.am mai linistit un pic da eu tot m.am sa mai fac un RMN ca sa fiu sigur... mersi pentru raspuns