Întrebare recomandată | flystar23 a întrebat:

Salut am si eu o problema.Ma jucam cu sora mea si mi-a intrat ceva sub unghie. Tata m-a ajutat sa scot chestia aceea cu un ac dar nu am reusit. Puteti sa-mi spuneti ce sa mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
ceapa coapta si infasori degetu, daca nu maine la urgenta.
O seara frumoasa sa aihappy

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cu o pensetă fină se rezolvă!

| Azµre a răspuns:

Nimic. să aștepți, va ieși singură!

| ema_2625 a răspuns:

Incerci sa mai scoti ce ai sub unghie, daca nu astepti sa iti coaca si vei reusi sa spargi ceea ce iti va iesi acolo si scoti ce ai sau mergi la medic.

| AlbaAura a răspuns:

Daca chestia aia nu e lemn sau plastic ci metal, poate da complicatii foarte urate. Infectia incepe in momentul in care se umfla degetul, roseste, arde si doare.Vezi cum evolueaza iar daca ai aceste simptome du-te la urgente.S-ar putea insa sa se elimine de la sine fara probleme.Banuiesc ca ai dezinfectat degetul si mai ales acul.