| Erice a întrebat:

am fost azi la inot si mi-a intrat apa in ureche asta s-a intamplat pe la ora 10 dimineaza acum est 4 fara 20 pm si tot nu am reusit sa o scot
va rog sa ma ajutati si sa mi spuneti cum sa o scot pentru ca nu mai pot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandruuu88 a răspuns:

Scutura capul in partea dreapta si stânga(încearcă sa fii aplecat pe parti cand scuturi!

3 răspunsuri:
| RainbowD a răspuns:

Stai cu capul intr-o parte, il mai scuturi, una alta, pana iese apa. Si eu patesc destul de des cand merg la piscina.

| Zurelin a răspuns:

Sari intr-un picior, cu capul inclinat spre partea respectiva. Ex: ai apa in urechea dreapta tii capul inclinat spre umarul spre umarul drept

| Ioanaaaa33 a răspuns:

Încearcă să îți acoperi nările cu degetele și să sufli, ca atunci când îți desfunzi urechile.