| ionutszb1n a întrebat:

Salut, astazi am salvat un pui de pisica, deoarece era blocat, iar cand am dat sa il apuc m-a muscat de deget. Rana nu a fost adanca si sangerarea s-a oprit aproximativ 15 minute mai tarziu. Pot sa iau rabie, trebuie sa fac vaccinul anti-rabic neaparat? Asa arata rana: https://ibb.co/fdx1mBF

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai nimic numai dramatiza atit, te a muscat o pisica ea nu are forta unui cîine, da cu spirt si dezinfecteaza bine rana si gata nu mori.Nu trebuie sa faci vaccin antirabic decat daca te musca cîinele.

| Brizbriz a răspuns:

Nu vad nici o rana?
faci pe troll-ul cu un deget care pare amputat?

| ionutszb1n explică (pentru Brizbriz):

Https://ibb.co/pWTYLCZ, poate se vede mai bine aici

| Brizbriz a răspuns (pentru ionutszb1n):

"That page doesn't exist
The requested page was not found."
lul