| VoicuStefanDaniel a întrebat:

ce sanse am sa am pneumonie crying? de 3-4-5 zile am o senzatia cand trag aer pe gura sau si pe nas nu intra suficient in cat sa ma simt bine... totul ma lu-at de la o raceala, intr-o seara. nu am febraa nici frisoane... acum in seara asta m-a luat asa o senzatie de durere de cap si frig, dar cred ca ma lu-at de cand am stat afara. voi ce credeti ca e? de la raceala? dar nu as crede. am avut si nasu infundat, acu nu prea mai il am am lu-at niste bixotin. nu am tuse doar din cand in cand rar seara nitel si dimineata. cel mai bun raspuns fara jigniri, si fara copy-paste dupa net primeste funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cool1 a răspuns:

Amm,pai pneumonia are ca simptome tuse excesiva,durere in piept, pofta scazuta de mancare, greata si frisoane.Ce ai descris tu nu pare a fi asa ceva ci doar o inflamatie a cailor respiratorii.Ia preventiv un Parasinus, cred eu, si du-te la doctor ca pana la urma e mai importanta sanatatea ta.
Sper ca te-am ajutat. happy

| VoicuStefanDaniel explică (pentru cool1):

Iti multumesc mult, tocmai azi mi-am facut analizele la dispensar. inca n-am fost la doctor. si ia zi-mi faza cu inflamatia e ceva rau? imi va trece? ce medicamente imi va prescrie?

1 răspuns: