| anonim_4396 a întrebat:

Daca fumez sa zicem 2-3 tigari pe luna, sau la 2 saptamani, ar putea avea un efect asupra mea? si doar atat...nu mai mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Logic ca da. Sa te intreb eu : daca consum droguri, ocazional de 2-3 ori pe luna, are un efect negativ asupra mea? Banuiesc ca raspunsul tau ar fi da.
Am citit ca o tigara iti ia 2 minunte din viata, iar plamanul ii ia 3 luni sa se regenereze de la o tigara.
Poate acum nu se simte efectul tigarilor, dar ma incolo, la varsta a 2-3-a o sa vezi ca toate adunate ( ma refer la lipsa de miscare, stres, o alimentatie defectuoasa + tigarile, alcoolul) o sa resimti, iar incetul cu incetul organele se imbolnavesc.

| yulyan32 a răspuns (pentru LaLaura):

Nu de 3 ori pe luna, doar 2 tigari pe luna, le fumez la interval de 5 minute, si apoi gata. Sa nu comparam acum tigarile cu drogurile...

| LaLaura a răspuns (pentru yulyan32):

De 2-3 ori pe luna ma refeream la 2-3 tigari pe luna. Tigarile sunt tot droguri dar de risc mic ( dar acceptate de lege) deorece creaza dependenta. Iar tot ce am spus despre ce rau face doar o tigara, e adevarat.
Tu ai intrebat daca afecteaza organimul si raspunsul meu e da, iti afecteaza organismul