| TwiSt1997 a întrebat:

Salut.De 2-3 zile ma doare gatul,la nivelul marului lui adam,putin stanga, in interior.Simt ca am ceva acolo, si ma doare de fiecare data cand inghit.Am 17 ani,nu beau, nu fumez.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xTania a răspuns:

Du-te la doctor daca crezi ca este asa de grav sau daca nu bea ceai big grin! Ai grija.

| TwiSt1997 explică (pentru xTania):

Funda ca-mi pari dragutalaughing

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poate ca ai racit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A venit toaman cu bune si rele. Diversi virusi circula in acest timp. Toti din familia mea sufera chiar acum de aceasta afectiune.De ce crezi ca iti raspund acum la ora 4.30? Din cauza durerii de gat.paracetamol,ceai fierbinte, spirt in cap si rabdare ca va trece. eventual acea durere si umflatura in gat este de la amigdala, trebuie un antibiotic, in caz ca nu esti sensibil si alergic la antibiotice.

| Girly97 a răspuns:

Mi s-a intamplat de mai multe ori. Trebuie sa mergi la medic.

| Anonim1989077656477 a răspuns:

Pana reusesti sa mergi la doctor poti incerca strepsils, faringosept, ceai de menta, de musetel, cv care sa te relaxeze.P.S. incearca sa mananci chestii usor de inghititwinking