| bvkeny a întrebat:

De 3 zile am niste dureri in urechea dreapta, cateodata aud un tiuit in ureche si auzul este foarte slab. Din cate am citit am timpanul perforat si ca ar trebui sa-mi treaca in cateva saptamani. Totusi, nu pot face ceva sa-mi dispara durerea? Si sa se vindece mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Cel mai sigur suna la doctorul de familie si cere-i sfatul. Poate situatia se schimba acum si-ti poate recomanda un examen la urechi la un medic ORL.

| anamaria82726 a răspuns:

Doamne, fix asa mi s-a intamplat mie la inceputul lui aprilie. Totul a inceput intr-o seara cand ma durea atat de tare urechea ca nici nu am putut sa adorm si imi venea sa plang de nervi, mai ales de la tiuit. Stiu ca mi-am pus in ureche si urmatoarea zi aveam urechea infundata. Tot ma durea, dar nu atat de tare incat sa nu pot adormi. Si dupa vreo 2 3 zile nu mai auzeam aproape deloc cu ea. Imi puneam casca in ureche cu muzica tare si se auzea foarte vag. Credeam ca e de la ce mi-am pus in urechelaughingoricum stiu ca in fiecare dimineata ma stresam ca nu auzeam si eram speriata. Am inceput sa incep sa aud cat de cat dupa o saptamana jumate. Si dupa doua saptamani si putin parca, isi revenise de tot

| CiprianBombardierul69 a răspuns:

Ai incercat sa te speli mai des?

| bvkeny explică (pentru CiprianBombardierul69):

Nu m-am mai spalat de 2ani bombardiere, nu stiu daca are rost sa o fac acum