| Marius_Zahariuc_1987 a întrebat:

Buna ma numesc Marius, recent am avut un accident jucanduma cu un betigas de urechi mi-am lovit timpanul de la urgente mi-au prescris antibiotice dupa o saptamana aud foarte slab si ma doare cand sughit.Un alt simptom e ca imi iese aer pe ureche e posibil sa imi pierd auzul?(e vorba doar de urechea dreapta)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Problemele de sanatate se discuta cu un medic de specialitate. Ar fi bine sa-l consulti, pentru a vedea daca reactiile organismului tau sunt normale in procesul de vindecare sau e nevoie de investigatii suplimentare pentru a afla exact despre ce e vorba.

| wolder a răspuns:

Cred ca trebuie sa mergi la un alt medic
nu-ti poti pierde auzul, dar sa nu ai si alta problema

| GabrielaIoana a răspuns:

Eu nu cred, pana la urma te-ai lovit cu un betigas cat rau poate face. Dar totusi intreaba un medic, el iti va garanta raspunsul si te va ajuta.