| Dutu7385895895759585957958585858585858585858585 a întrebat:

Salut,de câteva zile a început sa îmi tremure mana dreapta nu mi sa mai întâmplat sunt foarte speriat deoarece am auzit de boala Parkinson și îmi e foarte frica.Imi tremura doar când o forțez

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicusor222 a răspuns:

Cafeaua, vezi sa nu fie de la ea.
Parkinson-ul nu apare el la tineret, nu stiu ce varsta ai dar nu are cum.
Statul la calculator prea mult, cunosc persoana care face asa, dar la picioare.
Si plus daca te speri nu am facut nimic, poate e un tic nervos ce il antrenezi cu gandirea ta tampita ca ai nu stiu ce. Termina si capul sus.

1 răspuns:
| Nonameagain a răspuns:

Probabil de la efort. Totusi, un control medical este absolut necesar.