| AlxKrt1992 a întrebat:

De curand am facut o serie de analize generale (sange si urnia), toate au iesit bine cu exceptia leucocitelor, intervalul era de 4-10 si mie mi-a iesit 10.3. Neutrofilele, limfocitele si celalalte grupe de celule albe sunt in limita normala. Eritrocitele, trombocitele si hemoglobina sunt si ele in limita normala. VSH = 5, la urina toate sunt negative si in valori normale.

De ce am facut analize de sange? Acum 3 saptamani am avut un episod infricosator in care am simtit ca imi perd cunostinta, nu stiu cum sa descriu, avem senzatia ca mor, inima imi batea tare, respiram cam greu.... Am fost la urgente, mi-au luat tensiunea, EKG si au zis ca e probabil un atac de panica sau o problema vestibulara. Mai tarziu deoarece am avut ceva probleme de echilibru dupa acel episod, am fost la neurologie si am facut rmn cerebral care a iesit bine.

Sa imi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Răspunsul depinde și de vârsta care o ai.
La adolescență se produc schimbări majore în corp, care uneori sunt mai violente, și pot provoca deficite temporare ale unor nutrienți care să provoace crize temporare.
Dacă toate analizele sunt în limita normalului, doar aceasta este depășită, nu sunt motive de îngrijorare.
Dar poți să îți crești imunitatea și tabloul sanguin, cu o alimentație mai sănătoasă.
Eu recomand acest potpuriu de videoclipuri pentru aceasta.
https://www.youtube.com/playlist?list=PLkBrqfTIw6DBmzLrsCCtXHZk-XBxT0zdb
Este mult de studiat, poate că nu vei reuși să aplici totul 100%, dar cu cât aplici mai mult, îi vei trișa, fenta pe medici, vei avea to mai puțină nevoie de ei.

| Donsavas a răspuns:

Nu,n ai de ce. Atacul de panica te face sa crezi ca mori, nu e ceva plăcut. Oricum, nu te omoară.