| anonim_4396 a întrebat:

Salut,de dimineata pana seara simt ca ma apasa ceva in interiorul capului, probabil pe creier, in partea dreapta sus a capului, ma apasa de 4 zile si ieri am fost la piscina am inotat si mam luat cu distractia si nu ma mai simitit-o probabil ca nu ma gandeam la asa ceva, in seara aia ma simteam putin rau, ameteam f putin, vreau sa stiu de la ce ma apasa? e grav?, mentionez am 14 ani si uneori seara mi se face putin rau(ameteala usoara), au trecut 2saptamani de cand am mai postat aceasta intrebare, am fost la mare acum 2zile si am simtit iar apasatura atunci cand m-a luat un val(am fost la mare) si am simtit apasatura toata acea zi, urmatoarea zi cand am ajuns acasa m-a durut foarte tare capu..mntionez ca atunci cand am fost la mare a venit un val mare si m-am bagat cu capu sub el (paractic am inotat pe sub el) si atunci am simtit iar apasatura,acea zi am simtit-o toata ziua, urmatoarea zi cand am venit de la mare m-a durut foarte tare capu, urmatoarea zi ma simteam putin ciudat iar urmatoarea nu mai simteam nimic...si tot asastraight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| newboy a răspuns:

Sincer sa fiu cred ca ai sinozita sau senozita nu stiu sigur cum ii se zice dar cel mai bine du-te la un control medical iar doctorul iti va spune ce ai, grabestete, daca e sinozita sau senozita este o boala grava nu foarte grava daca o ai in prima faza si mentionez ca sunt mai multe faze, oricum sfatul meu du-te la doctor

| NikDeea a răspuns:

Trebuie Te duci la DOCTOR! mai Bine asa, Sa nu fie ceva Grav.

| AN0NIN a răspuns (pentru NikDeea):

Parintii mei spun ca este doar imaginatia mea, ca-mi fac prea multe griji sa nu am ceva grav

| NikDeea a răspuns:

Zile Neaparat ca poate sa fie Grav, Sau poti sa ceri voie sa mergi Singur/a La Medic... Pentru Binele Tau!

| AN0NIN a răspuns (pentru NikDeea):

La 10 ani am avut accident vascular cerebral, doctorul mi-a zis ca sunt un copil normal, e posibil sa fi patit altceva?

| AN0NIN a răspuns (pentru NikDeea):

La 10 ani am fost operat de Mav rupt, doctorul a zis ca deacum sunt un copil normal

| MisterIcs a răspuns:

Mergi urgent la medic! S-ar putea să fie grav... Poate ai un chist acolo...

| AN0NIN a răspuns (pentru MisterIcs):

La 10 ani am fost operat de acident vascular cerebral, doctorul mi-a zis ca-s un copil normal, poate sa mai fie ceva grav?