| wizzkidon a întrebat:

E dureroasă operaţia de unghie încarnată?
Va intreb asta pentru ca maine ma voi opera de asa ceva.
Am mai avut probleme de genul, acum 2 ani, si a fost nevoie de o operatie, doar ca atunci mi-a facut anestezie toatala si nu am simtit nimic ). De data asta nu imi va mai face totala, ca nu e bine sa ai multe anestezii la o varsta frageda.
Astept cat mai multe raspunsuri!
Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dusmanul86 a răspuns:

Singura durere pe care o sa o simti va fi doar intepaturile de la acul folosit pentru anestezie, intepaturi ce nu dor prea tare.in rest nu o sa simti nimic.

| wizzkidon explică (pentru dusmanul86):

Domane-ajuta! Sper!

| dusmanul86 a răspuns (pentru wizzkidon):

M-am operat de 2 ori pentru asa ceva.de fiecare data mi-a crescut tot in carne.pana la urma am urmat un sfat primit d ela cineva:am luat o pila si am pilit unghia putin cate putin in fiecare zi timp de mai multe zile.cand unghia a ajuns foarte subtire cu o unghiera am scos coltul unghiei din carne.atentie insa sa nu il tai

| wizzkidon explică (pentru dusmanul86):

Si inca ceva. Unde iti face injectia pentru anestezie, si. Cat timp dureaza operatia?

| dusmanul86 a răspuns (pentru wizzkidon):

In deget, 5 min cu tot cu pus bandajul

| wizzkidon explică (pentru dusmanul86):

Gata! Totul a fost foarte usor si rapid! Nu am simtit nimic! Multumesc pentru ajutor. M-am bazat pe tine laughing