| anonim_4396 a întrebat:

Este deja a patra noapte cand nu pot dormi. Ieri m-am culcat la ora 9 seara si tot nu m-am putut odihni cum trebuie. Deja imi este frica sa ma culc, gandindu-ma ca nu voi dormi iar. Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia o cana de lapte cald inainte de culcare! Culca-te la ora 22:00 si nu la 21:00! Daca nu merge mai citeste si aici: http://bit.ly/2snEvBG

| Digikey a răspuns (pentru Salontanul):

Era valabil acum 100 de ani pe vremea ta.

| darrio2007 a răspuns:

Esti cu gandul la fete, avand in vedere intrebarile tale.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cerc vicios. Cu cât ți-e mai tare frică, cu atât rămâi mai treaz,
Încearcă metoda Botswana. Să numeri bancnote de acolo, dar nu de la unu la 1000, ci de la 1000 la 1. Astfel. 1000 ***, 999 ***. până la 1.