| Dragos2007 a întrebat:

Eu as vrea sa mai slabesc. Sunt foarte gras! Va rog sa nu radeti si sa raspundeti cu seriozitate. Am 11 ani, 149 cm si 43, 7 kilograme. As vrea sa sriu cum sa slabesc. O dieta mai bine zis. Fast-food, snacks-uri si chestii din-astea nu am mai mancat de 15 zile si acum m-am hotarat sa mananc doar chestii sanatoase fara multe grasimi. Miscare fac destul de multa. ( am si destul de mult timp liber ) cam odata la 2 - 3 zile cel putin ma duc sa ma joc fotbal, prin parc alerg aproximativ 2 - 4 km, si ma mai si plimb. Deci as mai vrea niste sfaturi, mai mult legate de o dieta. Multumesc! Scuze pentru posibilele greseli gramaticale!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Ai doar 11 ani. Mai cresti, te mai întinzi. Lasă natura să-și facă treaba. Tu menține ce ți-ai propus

| Dragos2007 explică (pentru sierra1):

Ok. Multumesc!

| sierra1 a răspuns (pentru Dragos2007):

Numai bine!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai inceput bine. Nu abandona pe drum

| Dragos2007 explică (pentru sierra1):

Merci. Ai putea sa-mi dai niste sfaturi?