| cosmo123 a întrebat:

fac sala de forta, si acum cateva zile, m-am fortat un pic la sala, iar a doua zi ma durea in partea stanga. interioara a abdomenului, si oleaca de durere o simteam si in testcul,. durerea o simt si acum.
tin sa spun ca am fost operat acum 3 ani de varicocel(pe partea stanga)
posibil sa fi facut o intindere la operatie? sau ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Daca zici ca simti o durere in testicul nu e de glumit, poti face hernie daca ridici greutati prea mari, daca in 2-3 zile inca mai simti durerea viziteaza de urgenta un doctor, nu e de glumit cu hernia.

4 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Nu te obosi mai mult decat poti duce! Fa-i antrenament initial (cateva exercitii fizice inainte!), apoi maresti incetul cu incetul greutatea / zile, de ce sa faci prostii repede si necalitativ. Nu-i mai bine sa faci greseli cu cap (adica cu putin control)? Apoi cu operatiile nu-i de joaca! Ai grija si la alimentatie si mergi la medic, daca durerea persista! Valoreaza-te mai mult, nimeni altcineva nu o va face in locul tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,s-ar putea sa fi facut intindere de la operatie.
Se poate sa fie hernie.
Du-te la medic.
Te pup!

| Alinamark a răspuns:

Trebuie sa fii foarte atent, daca durerea este in zona testicul, eu ti-as recomanda sa mergi la un medic.

| cosmo123 explică (pentru Alinamark):

Ca sa am hernie nu ar trebui sami simt intestinul in zona testiculului?