| VideoBloggg a întrebat:

Fratele meu are 13ani si 54 kg si vrea sa slabeasca pentru ca e cam grasut.Am auzit de regimul lui dukan dar nu stiu cum se face acel regim. Adica explicati cate zile se face aia, se mananca aia. mda. Sper ca ati inteles ce am vrut sa va spun. Cine imi explica cel mai bine ce trebuie sa faca fratele meu are funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fratele tău este în creștere, nu are voie "regim" ci trebuie să fie educat cum să mănânce, să practice un sport de masă și hidratare.
Pa, pa.

| RandyMarsh a răspuns:

Fara sport, poti tine si toate dietele din lume...
Pentru rezultate rapide, zii sa mearga sa faca jogging, sau sa mearga cu bicicleta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce înălţime are acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbească.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.