| Mihai1947 a întrebat:

Salut! Imi recomandati un tratament pentru caderea parului? A inceput sa imi cada parul in partea din fata de cateva luni, eu presupun ca este de la nivelul ridicat de testosteron...
Saptamana asta ma duc la medic, dar pana imi fac analizele si tot ce trebuie mai dureaza cel putin o saptamana, iar eu vreau sa incep tratamentul cat mai repede ca sa pot sa stopez caderea si eventual sa pornesc cresterea inapoi. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți lua tratament după ureche, așteaptă cum ai așteptat și pana acum. Nu cred ca e de la testosteron cred ca e alopecie androgenica, și eu am testosteronul ridicat și nu mi o căzut parul, în schimb de la stres am avut probleme care au cam dispărut.

2 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Nu poti incepe mai repede un tratament daca nu stii cauza caderii parului. Tratamentele difera in functie de cauza.

| Mihai1947 explică:

Si tie ti-ar fi de ajutor putina minte