| StigmatA a întrebat:

Salut,
In ultima vreme am slabit vreo 20 kg ( 7 luni de zile).

Problema este ca dupa ce am slabit uniform, iar pe abdomen am un strat de piele groasa, si nu mi se vad bine patratelele.cu toate ca fac sala de 3x pe saptamana si lucrand abdomene intens. Daca apas pe abdomen este ff tare si se simt perfect patratelele, dar nu se pot observa de stratul de piele gros care este peste burta si pe talie.
Ce ar trebui sa fac sa subtiez stratul de piele sau sa o lungesc astfel incat sa se vada bine abdomenul?
Mentionez ca inaltimea este de 1, 85m si acum am o greutate de 73 kg.

Multumesc.

Cel mai bun raspuns primeste funda! (va rog sa va sustineti si afirmatia facuta)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Pentru a avea patratele stridente ai nevoie si de masa musculara nu doar definire. sincer n-am intalnit nici o persoana cu strat gros de piele.
Incearca o luna sa faci masa musculara

| catzalin a răspuns:

Lasa patratelele.conteaza sa fi sanatos