| denis988 a întrebat:

Am aproape 13 ani, 46kg si 1.60m. In luna noiembrie aveam 48kg si 1.53m. eram plinut. Am mers la handbal 3 luni iar in aceasta perioada m-am inaltat 6-7 cm si am slabit 2kg. Acum stiu ca am o greutate normala insa mi-a ramas un strat de piele pe abdomen. Cand ma incordez abdomenul se simte tare. M-am apucat si de un atrenament cu greutati gen sala (luni biceps+piept etc.)... Cum pot da acest strat jos? Va rog sa raspunda doar cei care stiu si nu astept raspunsuri gen " esti prea mic, nu conteaza". Funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| daassh a răspuns:

Abdomene si alergare + un regim strict.