| Dfghhghu a întrebat:

In urma cu cateva zile am mancat o prajitura de cofetarie, mai exact un ecler care sa fiu sincer nu prea mi-a placut. Dupa ce am mancat am simtit o usoara stare de voma ( seara inainte sa ma culc ) iar dupa ce m-am trezit dimineata imi era rau ( imi venea sa vars si aveam crampe si diaree. Seara mi-au trecut aceste simptome. M-am simtit bine pana ieri, cand seara imi cam venea sa vomit si plus ca ma cam simt si obosit. Dimineata adica azi numai imi vemea sa vars si nici obosit numai sunt dar in schimb ma doare burta si fac diaree. Intrebarea este:
Are legatura cu prajitura ceea ce am deoarece inainte sa o mananc nu aveam aceste simptome, sau o fi infectie sau alta boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| User2004 a răspuns:

Nu cred ca acel ecler te poate afecta multe zile. Si eu, atunci cand mananc ceva ce nu imi prieşte mă simt foarte rău, cu aceleasi simptome. Dar maxim in 2 zile imi trece. Iar dupa aceste zile, nu mai ai cum să faci diaree de la el laughing
Mai poţi sta Putin așa. Vezi cum evolueaza şi dacă nu, niste analize nu ar strica. (Spun eu)