| Maiaaiaia a întrebat:

Salut la toti.Am o problema si nu stiu ce sa fac.De ceva timp mi-a aparut pe corp anumite pete de care nu mai pot scapa,si ele apar si apar tot mai mult,insa tin sa mentionez ca fac baita regulat... Daca stiti cumva ce este,sau cum as putea scapa de ele va rog frumos sa ma ajutati, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la dermatologie, posibil să ai o dermatită.
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

Poate fi o ciupercă vorbește cu un dermatolog. Poți încerca nizoral pe una din pete să vezi ce se întâmplă/

Răspuns utilizator avertizat
| iDizzySmile a răspuns:

Poate ai un inceput de varicela, depind ede simptome, eu zic totusi sa mergi la medicul de familie, doar el te poate ajuta.

| CassieBee a răspuns:

Du-te la un dermatolog. Nu pot sa iti zic ce ai ca nu stiu ce pete iti apar, zona, culoarea petelor etc. Sa nu ai alergie la un material anume sau de la un sapun/gel de dus etc. Ar putea fi o infectie micotica (ciuperca) sau. nu stiu. Du-te la dermatolog mai bine. Nu sta prea mult, sa nu existe riscul sa nu se poata vindeca.

| davidiu a răspuns:

Daca is pete albe stiu ca a mai avut un prieten trebuie sa stai la umbra si sa iei nistem mdeicamente de la doctor

| Bubuella a răspuns:

Pai probabil esti alergica la ceva sau ai inceput de pojar sau varicela..insa, cel mai bine ar fi sa te duci la medicul de familiewinking
Sper ca te'am putut ajuta. happy