| sasuke933 a întrebat:

in ultimul timp mi-au aparut niste mucaturi pe brat si pe corp, si am observat si niste pete mici de sange pe plapuma in zonele unde am fost muscat, ce ar putea fi, purici sau altceva, va rog sa ma ajutati, ca nu stiu cu ce ma confrunt. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,sunt purici, ii iei in picioare de afara unde sunt animale si ii duci in casa, asa e peste tot la tara dar nu numai.Ei se ascund asa de bine, si chiar daca scuturi asternutul, se prind de asternut si nu scapi de ei.Incearca sa dai cu un spray, KILLTOX sau altele pentru muste.

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Pot fi atâtea explicații, dar oricum ar fi fă curat în cameră, dă cu niște soluții pentru insecte și vezi mai pățești.

| Rockerrockin a răspuns:

Capuse! Au aparut de 2 sapt!

| irina_7302 a răspuns:

Cred ca sunt muscaturi de purici dar cel mai bine ar fi sa te duci la medic... asa o sa afli sigur big grin

| Anonimus69420 a răspuns:

A venit Primavara si toate ganganiile si chestiilemici au iesit.Probabil ai niste insecte prin casa:foloseste un spray(da prin camera si aeriseste)sau cumpara un aparat cu ultrasunete pentru gandaci(foarte folositor). bafta! big grin

| fuckyounniga a răspuns:

Dezinfecteaza bine locuinta, pe pamint sunt mii de paraziți și fiecare are modul sau de viata, de acomodare, etc. Curatz bine locul și consulta vreun medic pentru tine.